دیدن فیلم رفتار بازدیدکنندگان سایت شما !

مدیریت وب سایت بدون داشتن روند تحقیقات بازاریابی مناسب فقط باعث افزایش هزینه و زمان میشود و عملا مثل این میماند که شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی باشید که به هیچ وجه حق ندارید بفهمید که مشتریانی که وارد فروشگاه میشوند دقیقا به کدام بخش سر میزنند و کدام اجناس فروشگاه را بیشتر میبینند.

در دنیای بازاریابی اینترنتی خیلی از مدیران وب سایت ها هستند که بی اطلاع از رفتار بازدیدکنندگان سایتشان هستند ! یعنی دقیقا نمیدانند که بازدیدکننده به کدام صفحات سایت مراجعه میکند،کدام قسمت ها را بیشتر کلیک میکند،یا اصلا تا انتهای یک صفحه را تماشا میکنند یا نه !

و اما امروز میخواهیم به شما سرویس رایگانی را معرفی کنیم که به صورت خارق العاده به شما نشان میدهد که بازدید کننده سایتتان دقیقا چه کارهایی انجام میدهد.

معرفی سرویس hotjar

سایت hotjar دارای بخشهای مختلف میباشد که در زیر چهار مورد جذاب آن را بررسی میکنیم :

  • دیدن فیلم ضبط شده از بازدیدکننده
  • نمایش کلیک هایی که بازدیدکننده با ماوس انجام داده
  • نمایش بیشترین قسمت هایی که بازدیدکننده ماوس خود را در صفحه تکان داده یا توقف کرده
  • نمایش اسکرول بازدیدکننده در صفحات

دیدن فیلم ضبط شده

با ورود به سایت hotjar و سپس ورود به منوی Recordings میتوانید به صورت رایگان تا ۱۰۰ ویدیو ضبط شده را مشاهده نمایید و کاملا به صورت یک فیلم کامل رفتار بازدیدکننده را تماشا نمایید.همچنین ویدیو های ضبط شده قابلیت حذف را دارند تا بتوانید به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنید.

نمایش کلیک هایی که بازدیدکننده با ماوس انجام داده

از طریق منوی Heatmaps و سپس تب Click میتوانید تعداد کلیک های انجام شده بازدیدکننده را در بخش های مختلف سایت چک کنید .

با بررسی این بخش به راحتی میتوانید تشخیص بدهید که کدام لینک ها در سایت شما از نظر بازدیدکنندگان کاربردی تر است . تا بتوانید برای آن لینک ها اهمیت و ارزش بیشتری قائل بشید . و اگر در عکس مشاهده کنید میتوانید به سادگی متوجه بشید که لینکی که ما به صفحه تعرفه ها دادیم بیشترین کلیک را به خود اختصاص داده است . پس در نتیجه اهمیت بسیار بیشتری باید به این صفحه از سایتمون بدهیم.

نمایش بیشترین قسمت هایی که بازدیدکننده ماوس خود را در صفحه تکان داده یا توقف کرده

از طریق منوی Heatmaps و سپس تب Move میتوانید تشخیص دهید که بازدیدکننده در کدام بخش صفحه بیشتر توقف کرده است .

با بررسی این بخش به راحتی میتوانید متوجه شوید که کدام بخش ازمحتوای صفحه شما اهمیت بیشتری دارد . گاهی اوقات برعکس تصور ما بازدیدکنندگان اصلا توجهی به بخشی از محتوای صفحه سایت نمیکنند و یا به نوعی ماوس خود را اصلا در آن بخش نگه نمیدارند.

نمایش اسکرول بازدیدکننده در صفحات

از طریق منوی Heatmaps و سپس تب Scroll میتوانید تشخیص دهید که آیا بازدیدکننده تا انتهای یک صفحه را اسکرول کرده است یا نه !

به فرض مثال میتوانید متوجه بشید بازدیدکننده در صفحه اول سایت شما تمایل به دیدن فوتر سایت یا لیست مشتریانی که در انتهای صفحه قرارداده اید را دارد یا نه.

 

آدرس سایت hotjar و نحوه استفاده

آدرس کامل سایت : hotjar.com

جهت شروع کار با این سرویس ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید سپس کدی را که در اختیار شما قرارمیدهند را در سایتتون قراربدید و از این سرویس استفاده کنید .

 

1
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ