سایت ساز چیست؟

اگر تا به حال برای راه‌اندازی یک وب‌سایت اقدام کرده باشید، حتماً به خوبی می‌دانید که از چه فرآیند پیچیده، زمانبر و پرهزینه‌ای صحبت می‌کنیم.

شما حتما یک وبسایت برای خودتان احتیاج دارید؛ پس سراغ یک طراح یا یک شرکت طراحی سایت می‌روید و درخواست طراحی سایت می دهید. طراحی سایت شما از چند هفته تا چند ماه زمان می‌برد. طی این مدت مجبورید بارها و بارها با طراح تماس بگیرید و مکاتبه کنید تا طرح و ویژگی‌های مدنظرتان را به او منتقل کنید. سرانجام اگر خوش شانس باشید، طراح ، سایت شما را سروقت و به همان شکلی که می‌خواستید تحویل می‌دهد. حالا به قسمت دردناک ماجرا می‌رسیم، یعنی موعد پرداخت هزینه ها…

چند میلیونی از حسابتان کم می‌شود و حالا می‌خواهید کار با وب‌سایتتان را شروع کنید. اما همه چیز بیش از حد پیچیده شده است. تصور می‌کردید کار راه‌اندازی سایت تمام شده است و قسمت سخت ماجرا را پشت سر گذاشته‌اید. اما به نظر می‌رسد که این طور نیست…کم کم تماس‌های شما با طراح بدون پاسخ او می‌ماند و اشکالات سایت یکی یکی خود را نشان می‌دهند. خسته و کلافه و ناراضی از خودتان می‌پرسید: یعنی هیچ راه ساده‌ای وجود ندارد که من بتوانم برای خودم یک سایت داشته باشم؟

چرا، یک راه بسیار بسیار ساده‌تر وجود دارد: استفاده از ابزاری به نام سایت‌ساز!

سایت‌ساز چیست؟

شاید از خودتان می‌پرسید که سایت ساز چیست؟ سایت‌ساز به ابزاری گفته می‌شود که امکان ساخت، ویرایش و مدیریت یک وب‌سایت را بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی برای کاربران ایجاد می‌کند. هدف از طراحی این ابزار، آسان کردن فرآیند طراحی سایت برای کاربران بوده است. با استفاده از سایت‌ساز شما می توانید سایت موردنظرتون بدون هیچ تفاوتی با نمونه اصلی دریافت نمایید.

شاید باور نکنید؟ به شما حق می‌دهم؛ حتماً با خودتان می‌گویید چطور می‌شود کاری را که یک برنامه نویس با صرف زمان و انرژی بسیار زیاد انجام می‌دهد، من به سادگی و ظرف مدت زمان اندک انجام بدهم. نگران نباشید! این مقاله همۀ سوالات شما را درباره مفهوم سایت‌ساز ، پاسخ می‌دهد.

معمولا ابزار های سایت ساز به صورت آنلاین کار می‌کنند. یعنی نرم‌افزارهای تحت وبی هستند که اغلب توسط یک شرکت به طور اختصاصی طراحی می‌شوند و در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. شرکت‌های سازنده، معمولاً سایت‌ساز را به صورت اشتراک سالیانه یا ماهیانه عرضه می‌کنند. تمام امکانات لازم از جمله خدمات هاستیگ (فضای مورد نیاز برای بارگزاری فایل‌های وب‌سایت)، ثبت دامنه، ویرایش ظاهر و محتوای وب‌سایت، .یکجا و از طریق شرکت ارائه‌دهنده به کاربر داده می‌شود. دقیقا مثل سایت ساز انار.

استفاده از سایت ساز چه مزایایی دارد؟

حالا که می دانیم سایت ساز چیست به بررسی برخی از مزایای آن می پردازیم.

  • پکیج کامل: شما هنگام استفاده از سایت ساز، تمامی خدمات لازم برای طراحی سایت را می گیرید. یعنی دیگر لازم نیست دامنه، هاست و طراحی به صورت جداگانه انجام شوند.
  • کیفیت بالا: سایت ساز هایی که توسط شرکت های معتبر ساخته شده اند ، معمولا نسبت به روش های دیگر طراحی سایت کیفیت بالا تری دارند.
  • عدم نیاز به دانش فنی: شما هنگام استفاده از سایت ساز انار هیچ نیازی به دانش برنامه نویسی نخواهید داشت و به ساده ترین شکل ممکن تغییرات لازم را روی وبسایتتون اعمال خواهید کرد.
  • پشتیبانی فعال: یکی دیگر از خدمات سایت ساز انار ، پشتیبانی وبسایت شما توسط یک تیم حرفه ای و متشکل از برنامه نویس های کاربلد و با تجربه می باشد.
0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ